Zielnik

Zielnik

Go down

Zielnik

Pisanie by Mistrz Gry on Sro Cze 06, 2018 11:48 pm

Kwiecie Gisy
<OBRAZEK>

DANE
Wymiary: ok. 15 cm wysokości
Okresowość: koniec zimy - początek wiosny
Występowanie:

POKRÓJ
Uznany za najpiękniejszy kwiat jakikolwiek się narodził. Jego płatki w kolorze pudrowego różu są jedwabiście miękkie, natomiast łodyżka w kolorze miętowej zieleni giętka i ponoć niesamowicie delikatna. Zapach kwiatu jest bardzo indywidualny. Każdy osoba wąchając go, czuje kompozycje ulubionych zapachów, które przenikają się wzajemnie, łagodnie gładząc nozdrza. Mimo pozornej delikatności kwiatu, jest on niesamowicie silny, gdyż przebija się przez śnieżną kopułę, wyrastając nad nią.
Jest pozostałością po bogini miłości i symbolem niekończącej się miłości. Kwiaty te są niezwykle rzadkie, więc nie każdy jest w stanie ujrzeć kwiecie. Dla szczęściarzy którzy są w stanie go dostrzec zwiastuje się szczęście w miłości. Natomiast podarowanie go wybrance, ma zapewnić szczęśliwe wspólne życie.
WŁAŚCIWOŚCI
Brak specyficznych właściwości
ZASTOSOWANIE
♦️ Kwiecie jest głównym składnikiem eliksiru miłości
♦️ Podarunek
Świetliste jagody/b]

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ


Za dnia jagody nie różnią się od zwykłych kuzynów, odziane w barwy przygaszonego błękitu, osiadają ja seledynowych krzewach. Natomiast nocą, drobne owoce emitują jasne, złociste światło - lśniąc niczym robaczki świętojańskie.


WŁAŚCIWOŚCI

Spożycie małej ilości nieprzetworzonych owoców spowoduje, iż sierść, włosy bądź pióra będą świecić przez najbliższe 24 godziny.
Przedawkowanie surowych owoców może nieść za sobą następujacę konsekwencję :
♦️ Stałe przebarwienia na skórze w postaci plam, znamion
♦️ Stałe przebarwienie skóry, włosów, piór bądź sierści
♦️ Utrata pigmentu w skórze - sprawiając, iż skóra stanie się bezbarwna


ZASTOSOWANIE


♦️ Stosowane do produkcji świetlistego barwnika, który świeci przez ok. 7 godzin, lub do momentu zmycia.
♦️ Stosowany jako składnik eliksirów - różnej maści.
♦️ Stosowany w różnorakim przemyślę

Złote gruszki

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ


Na fikuśnym drzewie o szkarłątnych liściach w kształcie liści klonu, dumnie zwisają złociste owoce gruszy. Wielkości dłoni, rosną tak gęsto, że zawiłe gałęzie nie raz uginają się pod ich ciężarem - Owoce te są niesamowicie dorodne, a ich smak jest ponoć rajem dla podniebienia. Słodkie, nieco kwaskowate - rozpływają się w ustach, wprowadzając nas w stan rozanielenia.


WŁAŚCIWOŚCI

Po spożyciu płeć zmienia się na przeciwną.


ZASTOSOWANIE

♦️ Odpowiednio przyrządzony napar z owoców wspomaga płodność
♦️ Stosowany do produkcji eliksirów, oraz leków na wszelakie zaburzenia w kierunku płodności, czy problemów w ów kierunku.


Korzeń Luu

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ

Małe korzonki, rosnące płytko pod ziemią o migdałowej barwie, oraz smaku, który przypomina pietruszkę. Wyglądem przypominają kurze łapki, zaś gdy je powąchać poczujemy delikatny zapach wanilii i cynamonu..


WŁAŚCIWOŚCI

Spożycie ich na surowo powoduje, iż użytkownik staje się niewidzialny na przeszło 7 godzin. Niesie to za sobą efekty uboczne - po wróceniu do widzialnej formy, jedna z części ciała użytkownika może odpaść i otrzymując własną wolę, zacząć uciekać od właściciela.


ZASTOSOWANIE


♦️Stosowana do produkcji eliksiru niewidzialności
♦️Stosowana do produkcji eliksiru odłączenia


Mleczne drzewo

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ

Z wyglądu drzewo niemalże niczym nie różni się od płaczącej wierzby - smukłe, o  fikuśnych gałęziach, z których zwisają długie, wiotkie gałązki, przyozdobione szmaragdowymi liśćmi.


WŁAŚCIWOŚCI

W czasie pełni księżyca występuje zjawisko nazywane “mlecznym deszczem”, gdyż wytworzone przez drzewo śnieżnobiałe osocze, spływa gęsto z zielonych liści, tworząc  deszcz. Osocze smakiem nie odbiega niczym od zwykłego mleka, aczkolwiek posiada magiczne właściwości. Osocze zwane jest potocznie “Eliksirem młodości” - przy jakimkolwiek kontakcie z takowym, komórki natychmiastowo są poddane procesowi odmłodzenia.
Ostrzeżenie: Nadmierna ilość może prowadzić do śmierci poprzez nadmierdne odmłodzenie, przy którym organy wewnętrzne, jak u embriona, nie bądą wystarczajaco rozwinięte, aby przebywać na “powierzchni”.


ZASTOSOWANIE


♦️Główny składnik eliksiru młodości
♦️Składnik eliksiru leczącego rany
♦️ Używany w kosmetologii - przy produkcji kremów na starzenie..


Szkarłatna Furia

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ

Roślina nie różni się na pierwszy rzut oka od zwykłej poziomki leśnej, dopiero po dokładniejszym obejrzeniu zauważymy nieznaczne różnicę między tymi dwoma owocami. Krzak rośliny na łodydzę, oraz liściach posiada szkarłatne wypustki. Natomiast sam owoc wydziela zapach bardziej zbliżony do truskawki, aniżeli poziomki. .


WŁAŚCIWOŚCI

Spożycie wywołuje silne zaburzenia świadomości. Halucynacje potrafią być tak natężone, iż podczas ich trwania użytkownikowi może się wydawać, żę jest w innej rzeczywistości. Osoby oraz materia (zarówno ożywiona, jak i nieożywiona) może postrzegać  jako coś zupełnie innego.


ZASTOSOWANIE


♦️Stosowane przy produkcji eliksirów oraz trucizn


Hai-Gho

<OBRAZEK>

DANE
Wymiary:
Okresowość:
Występowanie:

POKRÓJ

Niemalże lustrzane odbiecie nietoperzego kwiecia - z tą różnicą, że jego barwy wahają się w odcieniach czerni, oraz szarości. Dobre kwiatki, przyodziane w aksamitny kołnierz  o najczęściej kruczoczarnej barwie, z którego zwisają roślinne nicię przypominające odnóża - sam kwiat na pierwszy rzut oka, swoim kształtem, może skojarzyć się z pająkiem.
.WŁAŚCIWOŚCI

Silnie uzależniający typ magicznej flory. Po spożyciu drobnego kwiecia - z początku po naszym podniebieniu rozlewa się smak goryczy, który po krótkiej chwili zmienia się na słodki.
Zażycie  owej rośliny wywołuje gwałtowny wzrost stężenia endorfin w organizmie, przez co spożywający owy kwiat wpada w wyjątkowo dobry, radosny nastrój. Zaczyna postrzegać świat w jaśnieszych barwach, a śmiech jest jego nieodłącznym kompanem. Użytkownik staje się bardziej aktywny i rozweselony, często wpadając w tzw.”głupawkę”.
(Ostrzeżenie :
Gdy działanie kwiatu zanika, następuje tzw. “Zjazd”, objawiający się brakiem sił, diametralnym spadkiem nastroju-wręcz depresyjnym.
U osób przeżywających zjazd wyzwala silne prafnienie ponownego zażycia owej rośliny.
U osób uzależnionych będących na tzw. głodzie występują również zachowania agresywne i autodestrukcyjne, takie jak samookaleczanie, bądź myśli samobójcze.
Zważywszy na to, że endorfiny są na tej samej płaszczyźnie co hormony odpowiedzialne za stres oraz lęk, ich gwałtowny spadek doprowadza użytkownika do stanów depresyjnych i lękowych.
Zażywanie kwiatu niesie ze sobą następujące skutki uboczne :
♦️bezsenność
♦️problemy z układem trawiennym, wymioty, całkowita utrata apetytu - co może prowadzić do osłabienia, odwodnienie organizmu, a nawet do śmierci na wskutek wycieńczenia.
.


ZASTOSOWANIE


♦️Stosowany przy produkcji leku na depresję
♦️Odpowiednio przyrządzony wywar, jest składnikiem herbaty na niskie samopoczucie
avatar
Mistrz Gry

Aura : 370
Liczba postów : 158
Zarejestrowany : 18/05/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Fora partnerskie
buttony 50h
bannery 100h