Notatnik Prawdy

Go down

Notatnik Prawdy Empty Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Sro Lut 12, 2020 12:38 pm

"A więc... zaczyna się moja przygoda."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Nie Lut 16, 2020 11:29 pm

"Przypuszczalnie zostałem zakładnikiem przestępczyni lub kobiety o zaburzeniu psychicznym. Nie wiem co robić, będę próbował dowiedzieć się więcej. Trzeba uważać, jest śliczna i podstępna. Zostawiam to tutaj na wszelki wypadek..."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Czw Mar 05, 2020 11:18 pm

"Lucrece'a Lavelle... tak nazywa się kobieta, która u mnie zamieszkała. Zrobiła zakupy i jajecznicę. Nie była zatruta. Nie wygląda na wrogą, nawet okazuje mi dobre serce, ale... coś jest z nią nie tak. Zabieram ją ze sobą do pracy, może powie mi więcej. Coraz bardziej wydaje mi się, ze jest nie mniej zagubiona ode mnie..."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Nie Kwi 05, 2020 10:08 am

"Mam szczerze dość mojej pracy, przez którą tracę chęć do życia. Podczas pobytu w gorszej części miasta, zostałem pobity do nieprzytomności przez miejscowych oprychów. Gdy się obudziłem, było na mnie pełno gryzoni, w dodatku wszędzie mnie pogryzły. Mam nadzieję, że nie dostanę jakiegoś zakażenia, bo nie mam pieniędzy i czasu na medyka... W dodatku Lu gdzieś zniknęła..."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Wto Kwi 14, 2020 9:24 am

Znaleziona kartka z notatnika, datowana na okres zimowy:

"Poznałem przedstawiciela wyższych sfer, Geo'Mantisa. Młody ideał salonów Medevaru, który z jakiegoś powodu zainteresował się moją osobą, pewnie z powodu nazwiska. Chcę utrzymać z nim kontakt, może być moją szansą na zaistnienie w świecie sztuki..."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Pon Kwi 27, 2020 11:20 am

"Dawno nie spisywałem swoich myśli, bo nie byłem w stanie ich uporządkować. Jeśli można opisać mój dziwny stan w jakim się znalazłem, to nie jestem w stanie tego poprawnie zrobić.
Nie mogę spisywać wszystkiego, lecz ważne jest to, że narodziłem się na nowo, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Stałem się bestią z legend, która jest stworzona do zabijania. To choroba, lecz może niektórzy nazwaliby ją darem. Zawsze czułem się jak ścigana zwierzyna, lecz teraz, to ja jestem tropicielem. Czasem, gdy patrzę we własne odbicie w tafli wody, nie poznaję twarzy, którą widzę. To przestaję być ja. Może kwestia czasu, aż zupełnie nie będę widzieć zmiany. Moje dawne lęki umarły wraz ze mną, zaś to, czego boję się faktycznie, to jestem ja sam. Gdyby nie pomoc przyjaciela i powrót bliskiej mi osoby, oraz nowa droga rozwoju, którą obrałem - pewnie byłbym czymś znacznie gorszym. Chciałbym tylko wydostać się z tego obłędu, w którym znalazło się moje istnienie. Chcę po prostu, by od teraz wszystko było po mojej myśli."

Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Sro Sie 05, 2020 5:42 pm

"Wszystko zdaje się być spiralą żartu bóstw, dla których moja egzystencja stała się komedią dramatyczną. Gdy myślałem, że ten jeden raz, udało mi się osiągnąć sukces, zrodziły się kolejne problemy.
Siostra powiedziałaby, że znów mam depresyjne myśli. A ja po prostu jestem zmęczony tym wszystkim. Chyba zaczynam rozumieć mojego przyjaciela. Pragnę tylko spokoju.
Lecz koniec z siedzeniem w miejscu. Czas stawić czoła zagrożeniu. Znowu, dla kogoś mi ważnego. Oby tylko finał nie okazał się marną tragedią."

Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Wto Paź 06, 2020 10:48 pm

Znaleziona karteczka, datowana na okres letni, 86'

"No dobrze, może pominąłem pewien rozdział mojej historii, ale traktuję to jako bardzo osobisty i specyficzny epizod, w którym zgłębiam mój gatunek w praktyce. Tak, Pani Luar, to o Tobie... Kobiety jej pokroju, potrafią zmącić umysł, zmuszając do przemyśleń..."
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Gaspard Anatell Sob Sty 01, 2022 11:08 pm

Spisana zimą 89’

“Powracam tu zawsze w dziwnych chwilach mojego życia… ale jak zwykle, chcę chyba wyrzucić z siebie myśli, aby spojrzeć na nie jak zupełnie inna osoba. Wiele razy, odkąd pamiętam, czułem się samotnie, a winiłem za to innych, szukając wyjaśnienia mojego cierpienia. Lecz chyba późno pojąłem, że to moja osobowość, moja słabość i może upartość zaprowadzały mnie zawsze do tego samego punktu w moim życiu.
Dobrze wspominam Mirandę, dziewczynę która była dla mnie bardzo dobra, lecz kładłem na nią za duży ciężar, jakim był mój smutek, poczucie żałosności i niewypowiedzianych słów do własnego ojca. Nie mogła znieść tamtego mnie, bo sam nie potrafiłem przebywać nawet z samym sobą. Zrozumiałem to z upływem lat i żałuję tego.
Pojawiła się też Luar, która mogła dać mi z pewnością dużo ciepła w życiu, lecz wiedziałem jak krwawa byłaby to droga, a ja pociągnąłbym ją na dno… a może ona mnie? To była chyba tylko przelotna relacja, doprawiona masą bólu, czasem lub epizodem, który pamiętam jak przez mgłę, bo pożarły mnie wtedy własne nałogi i bezsilność. Też byłem wersją siebie, której obecnie nienawidzę, najbardziej ze wszystkich.
I w końcu Lucrecie’a… choć z początku ją tylko lubiłem, może głównie żałowałem, z czasem zaczynałem pojmować, że pałałem do niej uczuciem, bo ta wiele gotowa była zrobić dla mnie. Lecz również dla niej i ja popełniałem niewybaczalne błędy. Czułem jednak względem niej poczucie obowiązku, aby dać jej sprawiedliwość, której jej odebrano. Zmieniła moje życie, byłem nawet gotów sądzić, że w niej leży ma przyszłość… lecz czas płynął, a gdy znów ją ujrzałem, powróciły stare rany. Ja byłem inny, ja chciałem się zmienić, choć wiedziałem, że dawno utonąłem w potępieniu, kiedy ta jawiła się czystym światłem. Po tym jak zmierzyłem się z własnym ponurym dziedzictwem mego rodu… również zrozumiałem, że cokolwiek by się nie stało, nie będzie nam dane żyć razem. Jestem grzechem, którego nie zmażę, a moja droga zmierza ciemną doliną. Kochałem ją, pragnąłem jej szczęścia, tego jestem pewien, lecz z drugiej strony, pragnę by była jak najdalej ode mnie, bo tak jest wszystko łatwiejsze. Czy mimo tego, kocham ją wciąż… nie wiem tego, cholera nigdy tego nie wiem tak naprawdę, bo nigdy nie nauczono mnie jak kochać bez ceny, którą trzeba za to uczucie płacić… jak kochać bez poświęceń i rezygnacji… bo moje serce znów poczuło cholerną pustkę, kiedy uzmysłowiłem sobie, że mi nie jest dane szczęście, a osoby które były mi ważne, odeszły w swoje strony, zaś ona też powinna.
Poznałem w ostatnim czasie… Lunę… po prostu poznałem, przypadkiem… to kobieta, która zdawała mi się być dobrą duszą, choć nic o niej szczerze nie wiem, a i ja jestem jej całkiem obcą osobą. Ale przypomniała mi, że między kimś takim jak ona, a ja, istnieje ogromna przepaść… reprezentuje to, co mnie wyklina… a nawet jakbym mógł dać sobie szansę, spróbować, wiem że to kim jestem, błędy które ciągnąć się będą za mną… nie zasługuje już na to. Chyba bałbym się, że taka prawda sprawiłaby, że dostrzegłaby we mnie nieudacznika i potwora, a nie bohatera, którego chciałem zgrywać. Że potwierdziłaby to, co sam myślę, że jest okropną prawdą. Że każdy by to potwierdził, gdyby mógł. A i pewnie nikt nie pojąłby połowy tego co przeżyłem. Chciałem szczęścia, nie chciałem samotności, ale wiem, że niewiele więcej mogę być wart. Ale… mogę za to poświęcić się swojej misji… sprawić, że na tym świecie nikomu nie przyjdzie już podzielić mojego losu… mogę być tym jedynym złem, które zwalczy zło… bowiem jestem Gaspardem Anatellem… potomkiem Złego Czarnoksiężnika… jestem też wampirem, oraz głupcem, który zaniesie światło w najciemniejsze krańce świata, nim Otchłań wymierzy mu własną sprawiedliwość...”

https://pbs.twimg.com/media/FOdbCBzXIAErTGJ.jpg:large
Gaspard Anatell
Gaspard Anatell

Stan postaci : Wampiryzm / Delikatna blizna przy wardze / Symbol Ata na lewej skroni / Wieczny pech.
Ekwipunek : Uświęcony kordelas palny, pistolet Gasparda, pistolet Gaushina, zakrzywiony sztylet, notes, pióro, amulet "A", zegarek kieszonkowy, torba alchemika.
Źródło avatara : NN

Powrót do góry Go down

Notatnik Prawdy Empty Re: Notatnik Prawdy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach